איך להחליף מצבר לקלנועית?

כל כלי רכב מכל סוג שהוא, חייב מצבר. המצבר הוא זה שאחראי על כל המערכות החשמליות של הרכב כאשר ברור כי בהעדרו של מצבר תקין, הרי שכלי הרכב לא יהיה פעיל כלל. אז נכון שמדובר בחלק יחסית קטן מבחינת הגודל אך עדיין, יש לו את החשיבות ואת המשמעות הכי גדולה ככל שמדובר בכלי רכב ממונעים.

המצבר בכל כלי רכב, לא מסוגל לשרת אותנו ללא הגבלת זמן. כי מה לעשות, הוא חשוף לבלאי ולרוב לאחר שימוש של שנתיים שלוש, יהיה צורך להחליף את המצבר מחדש. כאן אנחנו עשויים למצוא את עצמנו מסתבכים.

מתי צריך להחליף את המצבר?

אז הבעה הראשונה והיא בדרך כלל הבעיה המרכזית, שאין לנו בעצם אינדיקציה לדעת מתי זה יקרה. המצבר מתעייף לו אט אט ולא תמיד אנחנו ממש יודעים להניח את האצבע על הסימנים הללו. מה שקורה זה שפתאום ביום בהיר אנחנו מגלים שאין לנו למעשה אפשרות להתניע את הרכב.

אז זו הסיבה שחשוב אכן ללמוד להכיר את המערכת, לזהות את סימני הגסיסה המתקרבים של המצבר ולהיערך בהתאם. מה שאומר, להתחיל לברר על מצברים, לרכוש אולי מצבר חדש ולחילופין, פשוט להשגיח על המצבר ולא לבזבז חשמל מיותר כאשר המנוע אינו פעיל.

איך מחליפים את המצבר בקלנועית?

אז המצבר בקלנועית שלכם שבק חיים. אתם כבר לא מצליחים להחיות אותו ולא יכולים להתניע אותו כדי ללכת לרכוש מצבר חילופי. אז כאן בדיוק יש לכם את האפשרות של הזמנת מצבר עד הבית. מדובר בשירות מיוחדת שנועד למעשה להקל עליכם ולסייע לכם ברגעי המצוקה הללו כאשר המצבר פשוט לא מאפשר לכם לנסוע עד למוסך הקרוב. כך אתם למעשה נשארים במקום שלכם והמצבר מגיע אליכם ישירות. 

בדרך כלל השירות הזה של המצבר עד הבית כולל גם את ההתקנה של המצבר וזה דבר חשוב מאוד שאין לוותר עליו. כי אחד הסודות לתפוקה טובה יותר של המצבר זו ההתקנה המדויקת והמקצועית. רק אם אכן המצבר מונח היטב במקומו, רק אז אפשר להיות רגועים לגבי יעילותו המיטבית.

כך שומרים על המצבר

אז אחרי שהתקנתם את המצבר בקלנועית, חשוב שתלמדו לשמור עליו ולטפח אותו היטב. רק כך תוכלו להיות בטוחים שאכן תפיקון ממנו את מלוא התועלת ותיהנו ממנו לאורך זמן.

אז איך באמת אפשר לשמר את המצבר ולהאריך את חייו?

  • ניקיון – חשוב מאוד לנקות מידי פעם את המצבר ולוודא שהוא לא חשוף לחלודה וקורוזיה. אלו כמובן פוגעים קשות ביעילות שלו וחבל. עם הקפדה על ניקיון קליל ממש, אתם תורמים לו ולעצמכם רבות.
  • מים – חשוב תמיד לוודא שיש מים שמקררים את המנוע ובכך תורמים ליעילותו של המצבר. זו רק מודעות וכמעט לא טרחה. אז שימו לב.

להזמנת מצבר לקלנועית – כאן.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

חיים בקיבוץ או בעיר- איך תבחרו נכון קלנועית?

בחירה בקלנועית הנכונה יכולה להשפיע רבות על יכולתו של האדם לנווט וליהנות מחיי היומיום, במיוחד ...

מידע נוסף

מה ההבדל בין קלנועית לקלאב קאר?

קלנועיות ורכבי שירות מספקים שניהם פתרונות תחבורה, אך הם נותנים מענה לצרכים ויישומים שונים. הבנת ...

מידע נוסף

איך ניתן לבצע התאמות ושדרוגים בקלנועית יד 2?

רכישת קלנועית יד שנייה יכולה להיות אופציה מצוינת עבור אנשים המחפשים אמצעים נוחים לשיפור הניידות ...

מידע נוסף